Flotylla Sokólska powstała w 2013 r. (data wpisu do rejestru przedsiębiorców 17.10.2013 r.) i jest spółką oferującą usługę charteru jachtów. Flotylla jest obecnie jedną z największych firm charterowych w Polsce, posiadającą w swojej ofercie 86 jachtów, z których 50 szt. to jachty modelu Twister 32.

 

Dodatkowo spółka posiada znaną na Mazurach sieć sprzedaży NaCzarter.pl obejmującą kilkadziesiąt kolejnych jachtów należących do innych armatorów.

Model Twister 32 znajduje się również w ofercie produkcyjnej Spółki dzięki zakupionej licencji oraz certyfikacji CE, która oznacza spełnienie wymagań dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” UE, dotyczącej zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska.

page2-img1

page2-img2

Twister 32 to pionier „nowej epoki” w żeglarstwie śródlądowym, wyróżniający się wyjątkowym designem, niespotykanymi dotąd rozwiązaniami nautycznymi, a także luksusowym i funkcjonalnym wyposażeniem.

Wyjątkowe właściwości nautyczne Twistera osiągnięte zostały m.in. poprzez wyeliminowanie klasycznego miecza oraz zastosowanie bocznych hydro-skrzydeł, przy jednoczesnym zachowaniu tak istotnego na śródlądziu niskiego zanurzenia. Jednocześnie wybalastowanie jachtu bocznymi hydro-skrzydłami umożliwiło bezpieczne ożaglowanie jednostki aż do 50 m2.

Przy swoich zdolnościach nautycznych jacht nie potrzebuje steru strumieniowego na dziobie, który na innych jednostkach znacznie ogranicza prędkość żeglowania. Nowoczesne rozwiązania umożliwiły uzyskanie kadłuba o dużej kubaturze mieszkalnej, z trzema osobnymi kajutami i przestrzenną mesą.

Wnętrze charakteryzuje się wyjątkową funkcjonalnością, świetną wentylacją i niespotykanymi dotąd bardzo dużymi otworami słonecznymi. Flotylla Sokólska Sp. z o.o. posiada aktualnie zdolności produkcyjne umożliwiające wytworzenie kilku-kilkunastu jednostek rocznie.

Spółka Flotylla Sokólska prowadzi swój port w Giżycku – Port Royal. Stacjonują tam wszystkie jachty Spółki oraz floty armatorów współpracujących. Port ma swój sliper, zaplecze socjalne, techniczne, gastronomiczne, parkingowe. Dzięki wykwalifikowanej kadrze jachty są utrzymane w pełnej gotowości, czystości i sprawności.

Port jest jednym z najbardziej nowoczesnych i popularnych na Pojezierzu Mazurskim, dziennie jest obsługiwanych ponad 100 jachtów i ponad 300 amatorów żeglowania.

page2-img3